Spring 12 Athena and Classic
Team Schedules - BU14 Classic III
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
 A8 : SSA South 98B White - CIII2255552555546 13  11  5 1
 A1 : CFC Red Star Black - CL III0550550525537 18  10  4 1
 A5 : RYSA Revolution - B14-CL III2552505050534 4  19  3 0
 A11 : 98 Norcross Fury Gold - CL III5202205555233 6  17  2 1
 A3 : AFC Lightning 98 Premier- CL III0550005525532 7  18  3 0
 A10 : Georgia FC 98 Premier - CL III0255225505031 4  19  1 0
 A4 : DSC Revolution White - CL III5550000050222 5  14  5 1
 A2 : Smyrna Stealth - CL III0052020255021 -3  26  0 0
 A6 : Santos Blue- CL III5055500000020 -11  26  1 0
 A9 : Cherokee Impact Red- CL III5005520000017 -17  28  1 1
 A12 : SSA CFC East 98 B Snellville - CL III0020000505214 -9  28  8 0
 A7 : South Georgia United - CL III2050050000012 -17  36  0 0

Bracket - Sunday, March 04, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 11050  Friendly City Park  01:00 PM  3 A7 vs A5South Georgia United - CL III 1 vs.RYSA Revolution - B14-CL III1
 11436  Pleasantdale Park  03:00 PM  2 A12 vs A11SSA CFC East 98 B Snellville - CL III 1 vs.98 Norcross Fury Gold - CL III3

Bracket - Saturday, March 10, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 11090  RYSA  09:30 AM  Fou A5 vs A3RYSA Revolution - B14-CL III 4 vs.AFC Lightning 98 Premier- CL III2
 11102  Norcross, Pinckneyville Park  10:00 AM  5 A11 vs A898 Norcross Fury Gold - CL III 1 vs.SSA South 98B White - CIII1
 11066  CSA Complex  12:30 PM  02 A9 vs A10Cherokee Impact Red- CL III 2 vs.Georgia FC 98 Premier - CL III1
 11123  River Line Park  02:00 PM  1 A2 vs A4Smyrna Stealth - CL III 1 vs.DSC Revolution White - CL III5
 11429  Grimes Bridge  02:15 PM  2 A6 vs A12Santos Blue- CL III 3 vs.SSA CFC East 98 B Snellville - CL III1

Bracket - Sunday, March 11, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 11104  RYSA  01:00 PM  Fou A5 vs A2RYSA Revolution - B14-CL III 2 vs.Smyrna Stealth - CL III0
 11081  McCurry Park  04:00 PM  23 A3 vs A9AFC Lightning 98 Premier- CL III 4 vs.Cherokee Impact Red- CL III0
 11087  Rabbit Hill Park  05:00 PM  2 A4 vs A11DSC Revolution White - CL III 4 vs.98 Norcross Fury Gold - CL III1

Bracket - Saturday, March 17, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 11074  Grimes Bridge  12:30 PM  2 A6 vs A2Santos Blue- CL III 3 vs.Smyrna Stealth - CL III6
 11088  McCurry Park  03:00 PM  24 A3 vs A7AFC Lightning 98 Premier- CL III 6 vs.South Georgia United - CL III1
 11091  Rabbit Hill Park  03:00 PM  2 A4 vs A1DSC Revolution White - CL III 1 vs.CFC Red Star Black - CL III0
 11108  Bethesda Park  05:00 PM  Park A10 vs A11Georgia FC 98 Premier - CL III 2 vs.98 Norcross Fury Gold - CL III2

Bracket - Sunday, March 18, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 11107  CSA Complex  12:30 PM  02 A9 vs A6Cherokee Impact Red- CL III 0 vs.Santos Blue- CL III1
 11078  Rabbit Hill Park  01:00 PM  2 A4 vs A7DSC Revolution White - CL III 2 vs.South Georgia United - CL III4
 11083  River Line Park  03:00 PM  1 A2 vs A11Smyrna Stealth - CL III 1 vs.98 Norcross Fury Gold - CL III1
 11122  McCurry Park  04:00 PM  24 A3 vs A10AFC Lightning 98 Premier- CL III 0 vs.Georgia FC 98 Premier - CL III4
 11433  Pleasantdale Park  05:00 PM  2 A12 vs A8SSA CFC East 98 B Snellville - CL III 3 vs.SSA South 98B White - CIII3

Bracket - Saturday, March 24, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 11084  Grimes Bridge  02:15 PM  2 A6 vs A4Santos Blue- CL III 1 vs.DSC Revolution White - CL III0
 11435  Bethesda Park  05:00 PM  Bute A10 vs A12Georgia FC 98 Premier - CL III 3 vs.SSA CFC East 98 B Snellville - CL III2
 11118  Whitlock  06:30 PM  7 A8 vs A2SSA South 98B White - CIII 4 vs.Smyrna Stealth - CL III2

Bracket - Sunday, March 25, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 11437  TBD C   --    --  A1 vs A12CFC Red Star Black - CL III 2 vs.SSA CFC East 98 B Snellville - CL III1
 11071  Bethesda Park  03:00 PM  Park A10 vs A5Georgia FC 98 Premier - CL III 2 vs.RYSA Revolution - B14-CL III2
 11101  Whitlock  03:00 PM  7 A8 vs A3SSA South 98B White - CIII 1 vs.AFC Lightning 98 Premier- CL III0
 11117  Norcross, Pinckneyville Park  05:00 PM  5 A11 vs A698 Norcross Fury Gold - CL III 0 vs.Santos Blue- CL III1

Bracket - Saturday, April 14, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 11116  Norcross, Pinckneyville Park  10:30 AM  5 A11 vs A398 Norcross Fury Gold - CL III 3 vs.AFC Lightning 98 Premier- CL III2
 11434  Pleasantdale Park  12:00 PM  2 A12 vs A5SSA CFC East 98 B Snellville - CL III 2 vs.RYSA Revolution - B14-CL III3
 11093  Grimes Bridge  12:30 PM  2 A6 vs A1Santos Blue- CL III 0 vs.CFC Red Star Black - CL III2

Bracket - Sunday, April 15, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 11086  CYSA  01:00 PM  7 A1 vs A3CFC Red Star Black - CL III 1 vs.AFC Lightning 98 Premier- CL III3
 11046  Friendly City Park  02:30 PM  2 A7 vs A9South Georgia United - CL III 1 vs.Cherokee Impact Red- CL III2
 11052  Bethesda Park  03:00 PM  Bute A10 vs A2Georgia FC 98 Premier - CL III 2 vs.Smyrna Stealth - CL III2
 11094  Whitlock  04:00 PM  8 A8 vs A4SSA South 98B White - CIII 1 vs.DSC Revolution White - CL III0

Bracket - Saturday, April 21, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 11095  CSA Complex  10:30 AM  02 A9 vs A2Cherokee Impact Red- CL III 3 vs.Smyrna Stealth - CL III1
 11110  Grimes Bridge  10:45 AM  2 A6 vs A8Santos Blue- CL III 0 vs.SSA South 98B White - CIII2
 11428  Pleasantdale Park  12:00 PM  2 A12 vs A3SSA CFC East 98 B Snellville - CL III 1 vs.AFC Lightning 98 Premier- CL III3
 11059  CYSA  01:00 PM  10 A1 vs A7CFC Red Star Black - CL III 4 vs.South Georgia United - CL III0
 11105  Bethesda Park  05:00 PM  Park A10 vs A4Georgia FC 98 Premier - CL III 1 vs.DSC Revolution White - CL III0

Bracket - Sunday, April 22, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 11072  RYSA  01:00 PM  Fou A5 vs A1RYSA Revolution - B14-CL III 0 vs.CFC Red Star Black - CL III4
 11092  Grimes Bridge  01:00 PM  2 A6 vs A7Santos Blue- CL III 1 vs.South Georgia United - CL III3
 11099  CSA Complex  04:00 PM  01 A9 vs A8Cherokee Impact Red- CL III 1 vs.SSA South 98B White - CIII1

Bracket - Saturday, April 28, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 11073  RYSA  11:00 AM  Fou A5 vs A4RYSA Revolution - B14-CL III 2 vs.DSC Revolution White - CL III1
 11080  Norcross, Pinckneyville Park  12:00 PM  4 A11 vs A998 Norcross Fury Gold - CL III 6 vs.Cherokee Impact Red- CL III0
 11079  River Line Park  12:00 PM  1 A2 vs A3Smyrna Stealth - CL III 0 vs.AFC Lightning 98 Premier- CL III0
 11438  Friendly City Park  01:00 PM  2 A7 vs A12South Georgia United - CL III 1 vs.SSA CFC East 98 B Snellville - CL III3
 11085  Whitlock  01:00 PM  7 A8 vs A1SSA South 98B White - CIII 4 vs.CFC Red Star Black - CL III2
 11054  Bethesda Park  03:00 PM  Bute A10 vs A6Georgia FC 98 Premier - CL III 4 vs.Santos Blue- CL III1

Bracket - Sunday, April 29, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 11114  McCurry Park  02:00 PM  23 A3 vs A6AFC Lightning 98 Premier- CL III 4 vs.Santos Blue- CL III2
 11075  River Line Park  03:15 PM  1 A2 vs A7Smyrna Stealth - CL III 6 vs.South Georgia United - CL III1
 11058  RYSA  04:30 PM  Fre A5 vs A11RYSA Revolution - B14-CL III 2 vs.98 Norcross Fury Gold - CL III3
 11112  Whitlock  04:30 PM  6 A8 vs A10SSA South 98B White - CIII 2 vs.Georgia FC 98 Premier - CL III0
 11097  Rabbit Hill Park  05:00 PM  1 A4 vs A9DSC Revolution White - CL III 4 vs.Cherokee Impact Red- CL III0

Bracket - Saturday, May 05, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 11053  McCurry Park  01:00 PM  23 A3 vs A4AFC Lightning 98 Premier- CL III 2 vs.DSC Revolution White - CL III1
 11068  Friendly City Park  02:00 PM  2 A7 vs A11South Georgia United - CL III 2 vs.98 Norcross Fury Gold - CL III4
 11103  CYSA  03:00 PM  11 A1 vs A9CFC Red Star Black - CL III 5 vs.Cherokee Impact Red- CL III0

Bracket - Sunday, May 06, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 11113  TBD C   --    --  A5 vs A6RYSA Revolution - B14-CL III 4 vs.Santos Blue- CL III2
 11062  Friendly City Park  01:00 PM  1 A7 vs A10South Georgia United - CL III 2 vs.Georgia FC 98 Premier - CL III4
 11427  River Line Park  02:30 PM  1 A2 vs A12Smyrna Stealth - CL III 6 vs.SSA CFC East 98 B Snellville - CL III1
 11120  Norcross, Pinckneyville Park  05:00 PM  5 A11 vs A198 Norcross Fury Gold - CL III 1 vs.CFC Red Star Black - CL III1

Bracket - Saturday, May 12, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 11432  Pleasantdale Park  01:30 PM  2 A12 vs A9SSA CFC East 98 B Snellville - CL III 2 vs.Cherokee Impact Red- CL III0
 11055  Whitlock  03:00 PM  7 A8 vs A5SSA South 98B White - CIII 2 vs.RYSA Revolution - B14-CL III1

Bracket - Tuesday, May 15, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 11077  River Line Park  07:30 PM  1 A2 vs A1Smyrna Stealth - CL III 0 vs.CFC Red Star Black - CL III4

Bracket - Friday, May 18, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 11065  CSA Complex  06:30 PM  02 A9 vs A5Cherokee Impact Red- CL III 0 vs.RYSA Revolution - B14-CL III2

Bracket - Saturday, May 19, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 11063  Friendly City Park  02:00 PM  2 A7 vs A8South Georgia United - CL III 1 vs.SSA South 98B White - CIII3

Bracket - Sunday, May 20, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 11056  CYSA  03:00 PM  11 A1 vs A10CFC Red Star Black - CL III 4 vs.Georgia FC 98 Premier - CL III0

Bracket - Thursday, May 24, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 11430  Rabbit Hill Park  07:00 PM  1 A4 vs A12DSC Revolution White - CL III 1 vs.SSA CFC East 98 B Snellville - CL III1






Affinity Sports Copyright ? 2012, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.