Spring 12 Athena and Classic
Team Schedules - BU13 Classic II
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
 A2 : Augusta Arsenal 99 Gold- CL II55055555505247 10  14  3 0
 A9 : Georgia FC Elite - CL II55505505552244 13  15  6 0
 A7 : DDYSC 99 Wolves Elite- CL II05522525555243 11  10  3 0
 A11 : ND Atlanta Eagles Blue - CL II05555520525241 17  19  6 0
 A8 : DSC Revolution White - CL II50552525500034 6  17  6 0
 A12 : United FA 99 Elite - CL II52000550255029 3  17  6 1
 A13 : Cherokee Impact Gold- CL II22052205202527 -8  27  4 0
 A4 : CGSA 99 Strikers Gold- CL II05005022502526 1  23  2 0
 A3 : SSA Central 99 B Premier - CL II00025002505524 -6  22  2 0
 A6 : Concorde Fire South Elite - CL II20020525052023 -1  15  0 1
 A10 : GSA 99 Phoenix White- CL II05002050500522 -5  22  6 1
 A1 : Athens United Gold - CL II55200002000014 -10  30  6 0
 A5 : Concorde Fire Black- CL II0000000000000 -31  48  5 1

Bracket - Saturday, March 03, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 13468  Fowler Park  09:00 AM  5 A12 vs A5United FA 99 Elite - CL II 4 vs.Concorde Fire Black- CL II1

Bracket - Sunday, March 04, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 13492  Fowler Park  03:00 PM  5 A12 vs A13United FA 99 Elite - CL II 1 vs.Cherokee Impact Gold- CL II1

Bracket - Saturday, March 10, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 13453  CSA Complex  10:30 AM  01 A13 vs A6Cherokee Impact Gold- CL II 2 vs.Concorde Fire South Elite - CL II2
 13465  Tucker Recreational Center  01:00 PM  1 A11 vs A8ND Atlanta Eagles Blue - CL II 2 vs.DSC Revolution White - CL II4
 13471  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  10 A4 vs A2CGSA 99 Strikers Gold- CL II 0 vs.Augusta Arsenal 99 Gold- CL II1
 13452  Bethesda Park  03:00 PM  Park A9 vs A10Georgia FC Elite - CL II 2 vs.GSA 99 Phoenix White- CL II1

Bracket - Sunday, March 11, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 13454  Augusta Soccer Park  01:00 PM  1 A2 vs A12Augusta Arsenal 99 Gold- CL II 2 vs.United FA 99 Elite - CL II1
 13416  GIVE Center West  02:00 PM  1 A11 vs A3ND Atlanta Eagles Blue - CL II 5 vs.SSA Central 99 B Premier - CL II0
 13435  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 A4 vs A13CGSA 99 Strikers Gold- CL II 3 vs.Cherokee Impact Gold- CL II0
 13423  GSA  04:30 PM  Mill A10 vs A5GSA 99 Phoenix White- CL II 4 vs.Concorde Fire Black- CL II0
 13469  Bethesda Park  05:00 PM  Bute A9 vs A7Georgia FC Elite - CL II 2 vs.DDYSC 99 Wolves Elite- CL II1

Bracket - Saturday, March 17, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 13486  Lucky Shoals Park  01:00 PM  5 A11 vs A10ND Atlanta Eagles Blue - CL II 5 vs.GSA 99 Phoenix White- CL II1
 13426  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 A4 vs A1CGSA 99 Strikers Gold- CL II 2 vs.Athens United Gold - CL II3
 13448  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A8 vs A13DSC Revolution White - CL II 1 vs.Cherokee Impact Gold- CL II2
 13417  South Forsyth  05:00 PM  2 A12 vs A9United FA 99 Elite - CL II 0 vs.Georgia FC Elite - CL II1

Bracket - Sunday, March 18, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 13473  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  10 A4 vs A11CGSA 99 Strikers Gold- CL II 1 vs.ND Atlanta Eagles Blue - CL II5
 13445  Wade Walker Park  03:00 PM  10 A7 vs A10DDYSC 99 Wolves Elite- CL II 3 vs.GSA 99 Phoenix White- CL II1
 13433  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A8 vs A6DSC Revolution White - CL II 3 vs.Concorde Fire South Elite - CL II0

Bracket - Saturday, March 24, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 13428  Wade Walker Park  09:00 AM  10 A7 vs A3DDYSC 99 Wolves Elite- CL II 2 vs.SSA Central 99 B Premier - CL II0
 13462  Rabbit Hill Park  01:00 PM  2 A8 vs A2DSC Revolution White - CL II 2 vs.Augusta Arsenal 99 Gold- CL II0
 13460  GSA  01:30 PM  Schr A10 vs A13GSA 99 Phoenix White- CL II 2 vs.Cherokee Impact Gold- CL II2
 13459  Concorde Ashford Dunwoody  02:15 PM  1 A5 vs A1Concorde Fire Black- CL II 1 vs.Athens United Gold - CL II3
 13440  Lucky Shoals Park  02:40 PM  5 A11 vs A12ND Atlanta Eagles Blue - CL II 2 vs.United FA 99 Elite - CL II1

Bracket - Sunday, March 25, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 13463  Fowler Park  11:00 AM  5 A12 vs A3United FA 99 Elite - CL II 3 vs.SSA Central 99 B Premier - CL II0
 13450  Concorde Fire - Fayetteville  01:00 PM  1 A6 vs A2Concorde Fire South Elite - CL II 1 vs.Augusta Arsenal 99 Gold- CL II2
 13441  Wade Walker Park  01:00 PM  10 A7 vs A8DDYSC 99 Wolves Elite- CL II 0 vs.DSC Revolution White - CL II0
 13472  GSA  03:00 PM  Bend A10 vs A4GSA 99 Phoenix White- CL II 3 vs.CGSA 99 Strikers Gold- CL II5

Bracket - Saturday, March 31, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 13451  Concorde Fire - Fayetteville  10:30 AM  1 A6 vs A1Concorde Fire South Elite - CL II 1 vs.Athens United Gold - CL II1

Bracket - Saturday, April 14, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 13479  Concorde Fire - Fayetteville  09:00 AM  1 A6 vs A10Concorde Fire South Elite - CL II 0 vs.GSA 99 Phoenix White- CL II1
 13467  Holland Sports Complex  11:00 AM  3 A1 vs A8Athens United Gold - CL II 3 vs.DSC Revolution White - CL II5
 13449  Mudcreek  12:00 PM  MC 4 A3 vs A13SSA Central 99 B Premier - CL II 3 vs.Cherokee Impact Gold- CL II3
 13474  South Forsyth  01:00 PM  2 A12 vs A4United FA 99 Elite - CL II 2 vs.CGSA 99 Strikers Gold- CL II1
 13439  Concorde Ashford Dunwoody  05:45 PM  1 A5 vs A11Concorde Fire Black- CL II 1 vs.ND Atlanta Eagles Blue - CL II3

Bracket - Sunday, April 15, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 13437  Concorde Fire - Fayetteville  12:00 PM  1 A6 vs A9Concorde Fire South Elite - CL II 2 vs.Georgia FC Elite - CL II0
 13481  CSA Complex  03:00 PM  01 A13 vs A2Cherokee Impact Gold- CL II 0 vs.Augusta Arsenal 99 Gold- CL II4
 13418  GSA  04:00 PM  Mill A10 vs A3GSA 99 Phoenix White- CL II 0 vs.SSA Central 99 B Premier - CL II2

Bracket - Saturday, April 21, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 13485  CSA Complex  10:30 AM  01 A13 vs A5Cherokee Impact Gold- CL II 4 vs.Concorde Fire Black- CL II3
 13425  Augusta Soccer Park  02:00 PM  7 A2 vs A3Augusta Arsenal 99 Gold- CL II 4 vs.SSA Central 99 B Premier - CL II3
 13421  Rabbit Hill Park  03:00 PM  2 A8 vs A4DSC Revolution White - CL II 2 vs.CGSA 99 Strikers Gold- CL II2
 13458  Bethesda Park  03:00 PM  Bute A9 vs A1Georgia FC Elite - CL II 4 vs.Athens United Gold - CL II2
 13482  Tucker Recreational Center  04:30 PM  1 A11 vs A7ND Atlanta Eagles Blue - CL II 2 vs.DDYSC 99 Wolves Elite- CL II2

Bracket - Sunday, April 22, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 13427  Augusta Soccer Park  01:00 PM  1 A2 vs A11Augusta Arsenal 99 Gold- CL II 3 vs.ND Atlanta Eagles Blue - CL II2
 13475  Concorde Ashford Dunwoody  01:30 PM  1 A5 vs A8Concorde Fire Black- CL II 1 vs.DSC Revolution White - CL II2
 13446  Holland Sports Complex  03:00 PM  4 A1 vs A7Athens United Gold - CL II 0 vs.DDYSC 99 Wolves Elite- CL II1
 13419  Marathon Park  03:00 PM  1 A3 vs A9SSA Central 99 B Premier - CL II 0 vs.Georgia FC Elite - CL II3

Bracket - Saturday, April 28, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 13491  CSA Complex  10:30 AM  01 A13 vs A7Cherokee Impact Gold- CL II 1 vs.DDYSC 99 Wolves Elite- CL II1
 13456  Holland Sports Complex  11:00 AM  3 A1 vs A10Athens United Gold - CL II 1 vs.GSA 99 Phoenix White- CL II3
 13490  Tucker Recreational Center  01:00 PM  1 A11 vs A9ND Atlanta Eagles Blue - CL II 4 vs.Georgia FC Elite - CL II1
 13430  Central Park  03:00 PM  3 A12 vs A8United FA 99 Elite - CL II 0 vs.DSC Revolution White - CL II3
 13457  Concorde Ashford Dunwoody  03:20 PM  1 A5 vs A2Concorde Fire Black- CL II 2 vs.Augusta Arsenal 99 Gold- CL II4
 13429  Mudcreek  04:00 PM  MC 4 A3 vs A4SSA Central 99 B Premier - CL II 1 vs.CGSA 99 Strikers Gold- CL II1

Bracket - Sunday, April 29, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 13487  Augusta Soccer Park  01:00 PM  3 A2 vs A10Augusta Arsenal 99 Gold- CL II 1 vs.GSA 99 Phoenix White- CL II0
 13438  Marathon Park  02:00 PM  3 A3 vs A5SSA Central 99 B Premier - CL II 1 vs.Concorde Fire Black- CL II0
 13493  Concorde Fire - Fayetteville  03:00 PM  1 A6 vs A12Concorde Fire South Elite - CL II 1 vs.United FA 99 Elite - CL II1
 13461  Rabbit Hill Park  05:00 PM  2 A8 vs A9DSC Revolution White - CL II 1 vs.Georgia FC Elite - CL II3

Bracket - Saturday, May 05, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 13464  CSA Complex  12:30 PM  01 A13 vs A9Cherokee Impact Gold- CL II 0 vs.Georgia FC Elite - CL II4
 13444  Augusta Soccer Park  02:00 PM  1 A2 vs A7Augusta Arsenal 99 Gold- CL II 1 vs.DDYSC 99 Wolves Elite- CL II2
 13478  Holland Sports Complex  03:00 PM  4 A1 vs A11Athens United Gold - CL II 3 vs.ND Atlanta Eagles Blue - CL II3
 13477  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 A4 vs A5CGSA 99 Strikers Gold- CL II 7 vs.Concorde Fire Black- CL II1
 13442  GSA  04:30 PM  Spen A10 vs A12GSA 99 Phoenix White- CL II 0 vs.United FA 99 Elite - CL II1
 13424  Marathon Park  05:00 PM  3 A3 vs A6SSA Central 99 B Premier - CL II 0 vs.Concorde Fire South Elite - CL II1

Bracket - Sunday, May 06, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 13436  GSA  01:00 PM  Mill A10 vs A8GSA 99 Phoenix White- CL II 1 vs.DSC Revolution White - CL II0
 13488  Holland Sports Complex  03:00 PM  3 A1 vs A2Athens United Gold - CL II 0 vs.Augusta Arsenal 99 Gold- CL II1
 13443  Concorde Fire - Fayetteville  04:30 PM  1 A6 vs A11Concorde Fire South Elite - CL II 0 vs.ND Atlanta Eagles Blue - CL II2
 13455  Bethesda Park  05:00 PM  Park A9 vs A5Georgia FC Elite - CL II 7 vs.Concorde Fire Black- CL II0
 13447  Concorde Ashford Dunwoody  06:15 PM  1 A5 vs A7Concorde Fire Black- CL II 0 vs.DDYSC 99 Wolves Elite- CL II3

Bracket - Saturday, May 12, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 13466  Rabbit Hill Park  11:00 AM  2 A8 vs A3DSC Revolution White - CL II 0 vs.SSA Central 99 B Premier - CL II3
 13420  CSA Complex  02:30 PM  01 A13 vs A11Cherokee Impact Gold- CL II 2 vs.ND Atlanta Eagles Blue - CL II2
 13431  Holland Sports Complex  03:00 PM  3 A1 vs A12Athens United Gold - CL II 3 vs.United FA 99 Elite - CL II5
 13489  Wade Walker Park  03:00 PM  10 A7 vs A4DDYSC 99 Wolves Elite- CL II 2 vs.CGSA 99 Strikers Gold- CL II0
 13434  Bethesda Park  03:00 PM  Bute A9 vs A2Georgia FC Elite - CL II 1 vs.Augusta Arsenal 99 Gold- CL II1
 13470  Concorde Ashford Dunwoody  04:15 PM  1 A5 vs A6Concorde Fire Black- CL II 0 vs.Concorde Fire South Elite - CL II6

Bracket - Tuesday, May 15, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 13476  TBD C   --    --  A7 vs A12DDYSC 99 Wolves Elite- CL II 2 vs.United FA 99 Elite - CL II1

Bracket - Friday, May 18, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 13480  TBD C   --    --  A3 vs A1SSA Central 99 B Premier - CL II 2 vs.Athens United Gold - CL II0

Bracket - Saturday, May 19, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 13484  CSA Complex  10:30 AM  01 A13 vs A1Cherokee Impact Gold- CL II 2 vs.Athens United Gold - CL II1
 13483  Wade Walker Park  01:00 PM  10 A7 vs A6DDYSC 99 Wolves Elite- CL II 2 vs.Concorde Fire South Elite - CL II2
 13422  Bethesda Park  03:00 PM  Park A9 vs A4Georgia FC Elite - CL II 3 vs.CGSA 99 Strikers Gold- CL II3

Bracket - Sunday, May 20, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 13432  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 A4 vs A6CGSA 99 Strikers Gold- CL II 1 vs.Concorde Fire South Elite - CL II0






Affinity Sports Copyright ? 2012, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.